VІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Стан і перспективи харчової науки та промисловості» (2023)

28 – 29 вересня 2023 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулася VІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Стан і перспективи харчової науки та промисловості».

Головна мета конференції — обмін знаннями та досвідом, аналіз сучасного стану харчової промисловості України, охоплення головних результатів наукових досліджень вчених України і світу по різних напрямках: інноваційних технологіях виробництва харчових продуктів, харчової хімії, біохімії, біотехнології функціональних харчових продуктів, а також контроль безпечності та якості харчових продуктів. У роботі конференції взяли участь вчені провідних університетів переробки харчової продукції з України, а також світу, науковці, керівники підприємств, викладачі, аспіранти, студенти.

Конференція, яка об’єднала виступи науковців, дослідників та підприємців харчової промисловості, відбулася за напрямками:

  • Інноваційні технології виробництва харчових продуктів;
  • Харчова хімія, біохімія, біотехнологія та функціональні харчові продукти;
  • Безпечність і контроль якості харчових продуктів;
  • Технологія оздоровчого та ресторанного харчування;
  • Процеси та апарати харчових виробництв.

Розпочав конференцію з вітальним словом Павло МАРУЩАК, проректор з наукової роботи ТНТУ. Він наголосив на тому, наскільки харчова промисловість є важливою складовою агропромислового комплексу України. Учасників також привітав Олег ПОКОТИЛО, професор кафедри харчової біотехнології і хімії, який підкреслив актуальність теми конференції серед широкого загалу освітян, науковців та роботодавців, особливо в воєнний час. Ігор РОГАЛЬСЬКИЙ, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звернув увагу на державний контроль у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

Катерина АНІСІМОВА, начальник служби безпечності та якості ПрАТ «Тернопільський молокозавод» відмітила особливості підвищення якості сировини та готового продукту, а також навчання висококваліфікованих фахівців галузі харчових технологій.

Лариса БАЛЬ-ПРИЛИПКО, декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України поділилася своїми дослідженнями.

Василь ГАМРАЧ, директор ПП «Агропродсервіс Ярчівці», зазначив важливість співпраці виробників з науковцями.

Світлана ДОБРОВОЛЬСЬКА, завідувачка відділенням економіки та туризму Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола відмітила багаторічну співпрацю між університетом та коледжем.

Пленарне засідання відбулося в атмосфері зацікавленості, жвавих дискусій, обміном думками та досвідом.

Свої дослідження представили Мокієнко А. В., Singh R B, Баль-Прилипко Л. В., Покотило О. С., Андрусишина І. М., Кухтин М. Д., Грубінко В. В., Чвалюк Г. В., Балабан С. М., Холмовой Ю. П.

На конференції були представлені провідні харчові підприємства нашого краю із виставкою своєї продукції та розповідями про стан і перспективи їх виробництв: ПрАТ «Тернопільський молокозавод», ПАП «Агропродсервіс», ТМ «Семеро козенят», «Tea Collection GEMINI», ТОВ «Пивоварня Опілля» та Експертний центр «Біолайтс».

В рамках конференції була проведена благодійна ярмарка в підтримку ЗСУ.

Логічним завершенням конференції стало підбиття підсумків роботи конференції. Учасники конференції відзначили високу ефективність конференції і значення для апробації досліджень науковців. Під час заходу панувало відчуття неймовірної єдності дослідників з абсолютно різних галузей, що заклало підґрунтя для зустрічі на наступній конференції.

Конференція «Стан і перспективи харчової науки та промисловості» має важливе як теоретичне, так і практичне значення для однієї з профілюючих галузей народного господарства — харчової промисловості. Одночасно вона показує, що попри війну в Україні ми можемо і повинні працювати і створювати нові харчові продукти, зберігати існуючий і розширювати потенціал виробництва, розвивати наукові дослідження і впроваджувати їх у практичну реалізацію.

Безмежно вдячні усім, хто знайшов час та можливості поділитися своїми дослідженнями з нами та усіма учасниками конференції!

Щиро дякуємо всім за участь у нашій конференції!

Бажаємо Вам успіхів у Вашій роботі і до наступної зустрічі на конференції!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!