Цікаві факти про молоко

Цікаве про молоко

Молоко є єдиним напоєм у світі, який містить такий широкий спектр природних поживних речовин. З молока виготовляють величезну кількість корисних продуктів без яких не обходиться більшість людей на землі. Ось що робить його таким унікальним.

1. Археологічні розкопки свідчать про те, що людина вживає молоко відколи були одомашнені перші тварини, понад десять тисяч років тому.
2. Наша галактика Чумацький Шлях англійською називається «Milky way», що перекладається як Молочний шлях.
3. З десяти літрів молока можна виготовити до одного кілограма сиру, а щоб отримати всього один кілограм масла, необхідно використати 21 літр.

Рекламна Got milk?

4. Супергерої також п’ють молоко. Бетмен, Супермен, Спайдермен і навіть Халк п’ють молоко. Звісно, це частини американської рекламної кампанії, спрямованої на переконання підлітків пити більше молока.
5. 90 відсотків молока у світі коров’яче, проте вже давно доведено, що козяче значно корисніше, і швидше засвоюється. Коров’яче молоко перетравлюється близько години, в той час як козяче за 20 хвилин.
6. Для хорошого вироблення молока на фермах корова кожного дня вживає до 45 кг їжі і випиває близько 50 літрів води.
7. Корови в середньому виробляють до 16-17 літрів молока щодня, але є породи які в сезон дають 20-25 літрів молока в день.
8. Першість по виробленні молока належить США, ферми в Штатах виробляють близько 80 млрд літрів молока в рік. До порівняння у Великобританії річний обсяг виробництва молока становить до 14 млрд літрів.
9. Велика частина людей, через природно-кліматичні умови, не має можливості розводити корів і через це вживають в їжу молоко овець, кіз та навіть верблюже, кобиляче та молоко самок яка та ослиць. Хоч таке екзотичне молоко не зустрінеш в Україні на прилавках супермаркетів, по якості та хімічному складу воно не поступається коров’ячому, а за деякими показниками навіть перевершує його.

Жирність молока відомих видів ссавців

10. Молоко різних тварин відрізняється якісними показниками, зокрема, жирністю. Причому молоко навіть однієї тварини може відрізнятись по жирністі в різні періоди лактації, тому можна визначити лише середні показники.
11. Середня жирність коров’ячого молока становить 3,7 грама жиру на 100 грамів молока (3,7%), а козячого близько 4,5%. Жирність молока самки віслюка становить всього 1.4%, а самка дельфіна має молоко з жирністю понад 45%. Жирність грудного молока жінки – 3,8%, що майже відповідає жирності коров’ячого молока.
12. Попри кремову текстуру, молоко на 85 – 95% вода, решта це вітаміни (A, D і B12), мінерали (калій, кальцій, фосфор, цинк, магній), білки, вуглеводи та жири.